V létě 2018 jsem otravoval kamaráda Jiříka o společné polétání s f3k s tím, že mi shlédne nastavení éra, techniku hodů a třeba vysvětlí a prakticky ukáže některou z úloh na soutěžích. Prostě takový mini f3k workshop. Nedařilo najít správný termín až 7.10. to konečně klaplo a stálo to vážně zato! A tak jsme se domluvili na dalším termínu a taky, že budeme střídat letiště ať vyzkoušíme různé terény a mění se vzdálenost dojezdu. Na druhém setkání se k nám přidal Marcel K. to už na nás byli dva zkušení harcovníci a vzali si nás do parády. Díky těmto setkáním v zimě 2018/2019 jsme na jaře byli připraveni a natěšeni na soutěže.

V neustálém kontaktu jsme přes skupinu v messengeru, kde se kromě dopřesnění místa a času řeší technické detaily a další povídání o letadlech i jiných zajímavostech.

Lidé přibývají a určitě se není třeba bát přijít ať už jste úplní nováčci, nebo soutěžemi ošlehaní matadoři. Stejně tak názvem nechceme vyčlenit zájemce z Čech, nebo ze Slovenska. V roce 2019/2020 máme rozjetou zimní ligu, která na Moravě chyběla. Je to seriál šesti soutěží o putovní pohár.